Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Sağlık, Sıhhat Köşesi

geri dön  

Genel köpek sağlığı, onun sağlığı için olmazsa olmazlar

Köpeğinizin Doğru Beslenmesi

Köpeğinizin sağlıklı olmasını istiyorsanız, buna onu doğru beslemekle başlamalısınız. Onu fazla besleyip şişmanlamasına izin vermeyin ya da yanlış gıdalarla beslemeyin. Köpeğinizin farklı gıdalar almasını sağlayın. Sadece bir çeşit köpek mamasıyla beslemeyin, et yemeklerinin yanında sebze yemekleri de yedirin. Asla ve asla tavuk eti vermeyin. Köpeklerin eklem, kemik ve şeker hastalıkları beslenmeyle ilgilidir. Ayrıca köpeklerinizin güzel ve parlayan tüylere sahip olmasını ve güzel gözükmesini istiyorsanız onu doğru beslemeniz gerekir. Köpeğinizin sağlıklı olması için, nasıl beslenmesi gerektiği ve kilo testiyle ilgili sitemizdeki ayrıntılı yazıya lütfen bir göz atın.

 

Köpeğinizin bakımı

Köpeğinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmek ve onun sağlıklı kalmasını sağlamak için en doğru ve kolay yoldur. Düzenli olarak köpeğinize baktığınız zamanlarda, banyosunu yaptırırken, tüylerini tararken, tırnaklarını keserken vs. ona daha çok temas etme fırsatı bulacaksınız bu da köpeğinizin size olan bağının kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda liderine yani size güvenmesini öğrenecek ve sizi otorite olarak görüp saygı duyacaktır. Ayrıca düzenli olarak köpeğinize bakmanız, güzel ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Onun cildine, tüylerine, kulaklarına, gözlerine, dişlerine, tırnaklarına yapmış olduğunuz bakım, ciddi problemlerle karşılaşmadan potansiyel problemleri yakalamanızı sağlayacaktır.

Köpeğinizin size, parlayan tüyleri, yaşayacağı uzun ve sağlıklı hayat için minnettar kalması istiyorsanız yapmanız gerekenler aslında çok kolay. Köpeğinizin bakımını her zaman beraber paylaşacağınız güzel zamanlar olarak değerlendirin, keyif alın. Yapmanız gerekenleri önceden ayarlamanız ve bunu köpeğinize alıştırmanız işleri kolaylaştıracak bu da bakım zamanının kolay ve keyifli olmasını sağlayacaktır. Hem sizin için hem de onun için ne banyosu, ne tüylerinin taranması ne de diğer bakımı bir külfet olmamalıdır.

Lütfen; köpeğinizin bakımına başlamadan önce sitemizde o konuyla ilgili yazıyı okuyun. Böylece bu işin onun için bir oyun, sizinde köpeğinizle hoşça vakit geçireceğiniz bir zaman olmasını sağlayabilirsiniz. Hazırlık aşamaları çok önemlidir. Köpeğiniz için doğru fırçayı seçmek, banyo öncesi ona küveti alıştırmak ya da dişlerini fırçalamaya başlamadan önce diş macunu ve diş fırçasına alışması gibi.

Hiçbir şeyin bir anda olmasını beklemeyin. Sakin olun ve bir hafta tanıyın. O zaman göreceksiniz her şey aslında ne kadar kolay ve keyifli.

 

Aşı

Köpeğinizi hastalıklardan korumak için aşı yaptırmanız gerekmektedir. Aşı köpeğinizi aşağıdaki hastalıklardan korur.

Distemper: Gençlik Hastalığı
Rabies: Kuduz
Parvovirüs: Kanlı İshal
Leptospirosiz: Sarılık
 
Paraİnfluenza: Üst yolunum hastalığı
Coronovirüs: Viral İshal
Viral hepatitis: Karaciğer İltihabı

Veterineriniz aşısını yaptıktan sonra köpeğinizin karnesine bir etiket yapıştırır. Etiket de “D, R, P, L, Pi, C, V” harfleri vardır. Bu harfler antijeni verilen hastalığın baş harfleridir. “D” harfi, Distemper, Gençlik hastalığına karşı aşısı gibi.

Aşılamanın önemi yadsınamaz. Ve köpeğinizin aşılarını zamanında yaptırmanız gerekir. Veterineriniz size aşı takvimi oluşturacaktır. Sizin de bu takvime göre köpeğinizin aşılarını zamanında yaptırmanız gerekmektedir. Veterinerine gittiğinizde karnesini yanınıza almayı unutmuşsanız, online olarak aşı karnesi oluşturmak için sitemizin ana sayfasındaki aşı takvimini oluşturun. Böylece hangi aşılarının yapılıp yapılmadığını online takip edebileceksiniz.

 

Egzersiz

Egzersiz köpeğinizin sağlıklı beslenmesi, bakımının yapılması kadar gerekli diğer bir unsurdur. Onun dışarıda gezip, koşmaya, sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Köpeğinizi uzun saatler kapalı bir ortamda bırakmanız onda strese yol açarken, aynı zamanda kilo almasına ve hantallaşmasına da neden olur. Ayrıca köpeğiniz dışarıda koşması, sizinle oyun oynaması, ava gitmesi vb. aktiviteler onun kaslı, atletik, kendine güvenen bir köpek olmasını sağlar. Tabi siz de köpeğinizle gurur duyarsınız.

 
Köpek Sagligi
Genel köpek sağlığı onun sağlığı için olmazsa olmazlar
Köpeklerde Dis Sagligi
Köpeklerde diş sağlığı ihmale gelmez; nasıl yapılmadı
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yollari
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yolları
Köpeklerde tüy bakimi
Köpeklerde tüy bakımı, havalı tüylere sahip olmanın yolları
Köpeklerde banyo nasil olmali
Köpeklerde banyo nasıl olmalı, ne kadar sıklıkta banyo yaptırılmalı
Köpeginiz araba yolculuklarinda rahatsizmi oluyor, midesimi bulaniyor
Köpeğiniz araba yolculuklarında rahatsız mı oluyor, ne yapmalı
Aşı Programı
Dogru zamanda dogru asi için programa gözatin.
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media