Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Kısayol

 

Köpeğiniz ve Sizin İçin Oyunlar

geri dön  
,
  Köpek beslemek için 10 neden
  Köpek ayakkabı giyer mi?
  Köpeğiniz ve sizin için oyunlar
  Yavru köpeğinizin evde ilk günü
Oyunlarla köpeğinizin eğitimine katkıda bulunun

Köpeğinizle oyun oynamanız için bir çok sebep vardır. Köpeğinizle oyun oynamak, köpeğinizle ilişkinizi güçlendirir. Köpeğinizin canının sıkılmasını engeller, köpeğinizin sizin istemediğiniz şeyleri yapmasını engeller ve onun daha sağlıklı olmasını sağlar.

Burada sizin köpeğinizle oynamanız için seçmiş olduğumuz oyunlar gerçekten köpeğinizi eğitimine katkı sağlayacaktır. Köpeğiniz çok heyecanlandığı zaman dahi onun kontrolünün sizin elinizde olması çok önemlidir.

Unutmayın, köpeğinizle oynarken davranışlarınız çok önemlidir. Eğer siz eğleniyorsanız ve onunla oynamaktan mutluysanız o da mutlu olacaktır. Oyuna isterseniz ilk önce evde oynayın, isterseniz de her zaman gittiğiniz bir park da. Ama onun kendini iyi hissettiği ve bildiği bir yer olmasına dikkat edin.

 
Saklambaç

Köpeğinizin sizi göremeyeceği bir yere geçin ve ona seslenin. Onu çağırırken nasıl çağırıorsanız, gel diye ya da direkt ismiyle yine aynı şekilde çağırın. Ve sizi bulup yanınıza geldiğinde çok heyecanlı davranın.

İkinci seferde daha zor bir yere saklanın. Koltuğun arkası, yatağın altı, kapı arkası gibi. Eğer sizi ilk seferinde bulamazsa, tekrar onu çağırın. Eğer köpeğiniz bekle komutunu öğrenmişse, önce ona beklemesini istersizin ve bu arada siz saklanırsınız ve saklandığınız yerden ona seslenirsiniz.

Bazı köpekler sizi bulmak için burunlarını kullanırken, bazıları sadece bakarak sizi bulmaya çalışırlar. Bu oyun çocukların köpeklerle oynayacağı en güzel oyundur.

Hazine Bulma

Köpeğinize oturmasını söyleyin ve neye düşkünse oyuncağa ya da ödül bisküvisine bu oyun için onu kullanın. Ve istediği hangisiyse görüceği bir şekilde biraz uzağa koyun ve sonra köpeğinizi etrafında döndürün ve uzaklaştırın, sonra da serbest bırakın.

Köpeğinizin oyuncağını ya da bisküvisini alması için cesaretlendirin, “kap” ya da “hadi” diyerek onun koşarak onun almasını sağlayın, heyecanını artırın. Ve onu yemesine ya da oynamasına izin verin. Bunu bi kaç kez tekrarlayın.

Sonrasında ise mama ya da topu köpeğiniz görmeden bir yere saklayın, ama onun rahatça bulabileceği bir yer olsun. Mesela sandalyenin arkası gibi. Köpeğinizi serbest bırakın ve bulması için ona “hadi”, “bul” , hani kızım / oğlum diye heyecanlandırın ve bulmasını sağlayın ve çok uzatmadan bulamadıysa ona siz gösterin.

Sonraki seferde ise, daha ileriye saklayın belkide farklı bir oda ya, görüş alanının uzağına. Ayrıca bu oyun için oyuncakları ya da mamaların miktarını artırabilirsiniz.
 
Oyuncakları Toplatma

Bir kutu ya da kova alın ve oyuncaklarını toplayın. Yere küçük bir küme içerisinde oyuncakları dökün. Siz kutunun yanında durun. Köpeğiniz oyuncaklardan birini yerden alıp sizin elinizin yüksekliğine kadar kaldırdığında oyun başlamıştır.

Her bir oyuncağı getirdiğinde onu ödül bisküvisi ya da sevdiği mamasıyla mutlaka ödüllendirin. Her bir oyuncağı size verdiğinde kutunun içerisine bırakın. Bu oyunu bir hafta boyunca her gün oynayın ve belli bir süre ayırın, 10 dakika, yarım saat. Bunu tekrarladığınızda köpeğiniz ezberleyerek öğrenecek ve sonra bu oyunu zorlaştırsanız da oyuncakları toplayıp kutuya kendisi direkt atacaktır. Oyuncakları topladığınızda ona aferin demeniz, ödüllendirmeniz, onunla oynamanız, kendisini önemli hissetmesini de sağlayacaktır.

Çekiştirme Savaşı

Bu oyunu başarıyla oynanmasında ki sır, oyunun size bağlı olması, sizin kontrolünüzde olmasıdır. Bu oyun için, belirli bir oyuncak seçin, mesela oyun halatını alın. Çoraplarınızı, ödül bisküvisi gibi bir mamayı ya da tasmasını seçmeyin. Çekme oyununu asla bundan başka bir oyuncağıyla oynamayın. Oyuna başladığınızda, siz oyuncağı çekin ve köpeğinizin de oyuncağı çekmesi için cesaretlendirin. Ve oyun başladığında köpeğinize “çek” diye veya benzer bir şekilde komut verin, bu ona oyuna başladığınız için bir ipucu verecektir. Bazı köpekler bu oyunu sizinle oynamayı ret edecektir, özellikle siz eğer geçmişte cezalandırmak için ondan bir şeyi çekerek aldıysanız. Çekme köpekler için içgüdüseldir. Bu nedenle köpeğiniz ipi hemen tutacaktır. İpi çekin ve bu çekişmeyi biraz sürdürün, sonra köpeğinizin bırakmasını söyleyin. Bırakmasını söylerken ona gel, otur komutunu verdiğiniz ses tonunu kullanarak, bırak ya da tamam vb. şekilde komut verin. Bıraktığında da onu ödüllendirin ve bir kez daha oynayın ve oyuna başlarken tekrar aynı şekilde “hadi çek” ya da “çek” demeyi unutmayın.

Köpeğiniz oyunu oynarken kabalaşırsa ve kışkırtıcı davranırsa oyunu hemen bırakın ve ona “bırak” komutunu verin ve onu ödüllendirin. Oyuncağı da bırakın. Eğer köpeğiniz

gitmeyi red etse bile siz ileriye doğru yürüyün. Oyuncağı tekrar bıraktığınız yerden almayın. Çünkü; bu bitirmiş olduğunuz oyunun tekrardan başlaması demektir. Lider sizsiniz, oyunu siz başlatır ve siz bitirirsiniz. Onun oyunu başlatmasını yoksaymalısınız. Onun ısrarı bittiğinde ve sizi kızdırmıyorsa ve sizin istediğiniz gibi davranıyorsa ya da uslu duruyorsa, tekrar oyunu başlatabilirsiniz. Ve “çek”, “bırak” diye pratik yapabilirsiniz. Ama siz oyunu bıraktıktan sonra oyuna başlamak için sabırsızlanıyor ya da zorla oyuncağı elinizden almaya çalışıyorsa, oyunu tamamen sonlandırın ve oyunu bitirirken memnuniyetsizliğinizi köpeğinize farkettirin.

Sizinle oyunu sizin çek bırak komutunuza göre oynuyor, sizin sözünüzü dinliyor ise oyunu tamamen sonlandırdığınızda son kez bırak dedikten sonra ve ipi bıraktığında onu ödüllendirin. Ve çekme halatını onun alamayacağı bir yere koyun.

Eğer köpeğinizin aldığı şeyleri bırakmayı reddediyorsa, öncelikle ona bırakmayı öğretmelisiniz.Bırakmayı öğretmek için, köpeğinize büyük bir öğe verin ve bunu bıraktırmak için ona vereceğiniz diğer oyuncağınızın vazgeçmeyeceği bir şey olmasına dikkat edin. Sabırlı olun. Köpeğinizi kovalamaya çalışmayın. Eğer kovalamaca sizin için çok eğlenceliyse aşağıdaki oyunu oynayın.

 
Alıp Getirmek

Bazı köpekler içinden, doğuştan bu özelliğe sahiptir, bazıları değildir. Fakat; bütün köpekler bu oyunu oynarken çok eğlenirler.

Öncelikle köpeğinizle topla oynamış olmanız, top oyununda pratik kazanmış olmanız gerekir. Eğer köpeğiniz topu aldıktan sonra getirmek istemiyorsa ki bunu içgüdüsel olarak yapacaktır ya da topu sizden uzakta bir yer de bırakırsa oyunu sonlandırın.

Al Getir oyunu ödülle şekillendirilebilir ya da ilgisini çeken bir oyuncakla ödüllendirerek. Böylece attığınız topu size getirmesi kolaylaşacaktır.

 
Simon Diyorki

Bu oyunu köpeğiniz itaat eğitimini aldıktan sonra yapmanız daha iyi olacaktır. Siz doğru hareketle / işaretle köpeğinize otur dediğinizde oturur, yat dediğinizde yatar.

Şimdi köpeğinizin ne kadar zeki olduğunu kanıtlamak için onunla bu oyunu oynayın. Gözlerinizi kapatın, köpeğinize arkanızı dönün, farklı bir pozisyon da durun hatta amuda bile kalkabilirsiniz.

Siz bu şekilde dururken, köpeğinize karışık olarak; otur, yat, kap, bırak gibi komutlar vererek komutları yerine getirmesine izin verin ve onu gözlemleyin. Bakalım köpeğiniz komutlarınızın ne kadarını öğrenmiş.

 
Yakalamaç

Bu oyunda da dikkat etmeniz gereken en önemli şey, oyunu sizin başlatmanız ve oyunu sizin bitirmenizdir, oyun sizin kontrolünüzde olmalıdır.

Yine çekme oyunundaki gibi bir oyuncak seçin ve köpeğinize verin. Sonra “kaç, kaç” vb. şekilde seslenmek ona bir ipucu olacaktır. Burada doğru vücut dilini kullanmanız da önemlidir, ona doğru hızla yürümeniz gibi. Köpeğinizi kovalıyın bunu yaparkende ipucu kelimenizi tekrarlamayı unutmayın.

Yakaladığınızda ve oyunu sonlandırdığınız da ona aferim oğlum/ kızım diye sevin ve oyuna tekrar başlamaya kalkışırsa onun bu davranışını görmezden gelin. Unutmayın oyunu siz başlatıyorsunuz ve siz ona seni yakalıcam ya da kaç kaç vb. dediğinizde oyun başlar ve sizin tarafınızdan bitirilir.

Siz de köpeğinizle oynadığınız oyunları paylaşın:
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media