Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Kısayol

 

Köpek sahiplerini sorumlulukları

geri dön  
  Köpek İsimleri
  Köpek Oyunları
  Köpek Astrolojisi
  Köpek Sahiplerinin Sorumlulukları
Köpek sahiplerini sorumlulukları nelerdir?
Köpek Isırması- Tehlikeli Köpek Cinsi Var mıdır?

10 köpek ırkının saldırılarla ilgisi bulunmaktadır. Bu ırklar; Pitbulls, Rottweiler, German Shepherds, Huskies, Malamutes, Doberman, Chow Chow, St. Bernards, Great Danes ve Akitas’ dır.

Bu probleme çözüm olarak, bazı toplumlarda tehlikeli seçilen Pit Bulls ve Rottweilers köpeklerin sahiplenilmesi yasaklanmıştır.

Gerçekten bazı köpek ırkları gerçekten diğerlerinden daha mı tehlikelidir?

Irk Özellikleri?

Köpek davranışları genetik özelliklerinden mi yoksa almış oldukları eğitim, yetiştirme tarzından mı kaynaklanmaktadır. Açıkçası buna karar vermek çok zor. Bazı köpek ırklarının, diğer köpek ırklarına göre daha agresiflik gerektiren işlerde yetiştirildiği doğrudur. Mesela, Pitbull, köpek dövüşleri için yetiştirilmektedir. Bazı insanların teorilerine göre Pit Bull cinsi köpeklerin genetik özelliklerinin diğer köpek ırklarına göre şiddete daha eğilimli olduğu yönündedir. Evet, bazı köpek ırklarının diğer insan yaralamaları diğerlerinden daha çok olduğu doğrudur.

Ama Golden Retriever, Cocker Spaniels ve Yorkshire Terriers cinsi gibi yumuşak huylu köpeklerinde tehlikeli saldırıları olmuştur.

Amerikan Veterinerlik Hekimliği son 20 yıllık köpek ısırmalarını üzerine bir araştırma yapmıştır ve istatistik sonucunda bazı köpek ırklarının doğuştan diğer ırklara göre daha tehlikeli olduğu

saptanmıştır. Bu araştırmanın sonucu ayrıca şunu da göstermiştir; en tehlikeli köpek ırkı aynı zamanda en popüler köpekler arasındadır. Örneğin, Doberman ısırmalarının tehlikeli olduğu ve çok konuşulan ve en tehlikeli ırk denildiği 1970’li yıllarda bu köpek ırkı aynı zamanda en popüler köpeklerdi, tıpkı şimdi Rottweilers köpeklerinin en popüler köpek ırkı olması gibi.
Köpek Sahiplerinin Sorumlulukları

Ayrıca bu araştırma, birçok veterinerin yıllarca inandıkları tezlerini savunmaktadır: Takriben her köpek yetiştirilme şekline ve çevresine bağlı olarak saldırgan ya da sakin olabilir. Köpek sahipleri, köpeklerinin insanlar arasında güvenle dolaşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Köpeğinizin tehlikesiz olduğundan emin olmanın birçok yolu vardır.

Köpeğinizi Kısıtlayın

Ağır yaralanmalara sebep olan ısırmalara neden olan köpeklerin %82’sinin kısıtlanmayan köpekler oldukları tespit edilmiştir. Toplum içinde köpeğinizi güçlü bir tasmayla tutuyor olmanız ısırmalardan koruyacaktır. Ayrıca yabancı bir toplulukta ya da yabancı bir mekan da köpeğiniz tedirgin olacağından, böyle yerlerde yabancıların köpeğinizle temas kurmasına izin vermeyin.

Köpeğinizi Sosyalleştirin

İlk önce köpeğinizin tüm aşılarının yapılmış olması gerekir ve veterinerinizin onayı alındıktan sonra, onu yavru köpek sınıflarına götürün, parklara ve hayvan malzemeleri satan yerlere. Yavru köpeğinizi insanlarla ve diğer hayvanlarla temas kuracağı yerlere götürün ve bu yerlerin onu tedirgin etmeyecek yerler olmasına dikkat edin. Ve yavru köpeğinizin diğerleriyle temas kurdukları zaman, ödüllendirin.

Köpeğinizi Isırmaması İçin Eğitin

Köpeğiniz siz bunun yanlış olduğunu öğretene kadar her şeyi çiğneyip ısırabilir. Eğer köpeğiniz sizi ısırıyorsa ya da size ya da aile üyelerinden birine hırlıyorsa, hızlı ve keskin bir ses tonuyla “Ov” ya da benzer şekilde seslenin ve ona parmağınızla ya da eğitim sopasıyla çiğneme oyuncağına yöneltin. Ve bunu yaptığında mutlaka ödüllendirin ki neyin doğru olduğunu anlayabilsin.

Köpeğinizin Hareketlerini İzleyin

Köpeğinizi izlemek, köpeğinizin ısırmalarının önüne geçmenin en önemli kısmıdır. Köpek sahipleri için yalanlama en kolay yöntemdir. Ama sizin köpeğiniz aşağıdaki davranışları sergiliyorsa, veteriner yardımına mutlaka ihtiyacı vardır: Yabancılara hırlama ya da yabancılardan aşırı korkma. Eğer köpeğinizin saldırgan ve tehlikeli olduğunun işaretlerini gördüyseniz, veterinerinizden bu davranışlarıyla ilgili yardım alınız. Özellikle köpeğiniz böyle davranışlar sergiliyorsa toplum içinde çok dikkatli olmalısınız. Ve yabancı insanları köpeğinizle etkileşim kurmak istediklerinde uyarın.

%100 garanti değildir ama kısıtlanan köpekler ve iyi eğitilmiş köpekler ısırmaz.

 
Gerçek şudur ki; SORUMSUZ KÖPEK SAHİPLERİ, HER IRKTAN KÖPEĞE GÖRE, DAHA TEHLİKELİDİR.
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media