Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Sağlık, Sıhhat Köşesi

geri dön  

Köpeklerde diş sağlığı ihmale gelmez; nasıl yapılmalı

Köpeğinizin dişlerini fırçalamak sizin ve köpeğiniz için can sıkıcı bir iş olabilir. Diş fırçalamayı ikiniz içinde eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle İhtiyacımız olan şeylere bir göz atalım.

Köpekler için Diş Macunu

Diş macunu konusunda dikkat etmemiz gereken en önemli şey hayvanlar için üretilmiş özel diş macunu olmasıdır. Bizim için üretilmiş olan diş macunları köpeğinizin midesini rahatsız eder. Hayvanlar için üretilmiş olan diş macunları içerisinde farklı malzemeler bulunmaktadır ve birçok diş hekimi tarafından bu diş macunları, jeller ve ağız gargaraları tavsiye edilmektedir.

Köpekler için Diş Fırçası

Köpeğinizin dişini fırçalamak için çeşitli diş fırçaları ve süngerler bulunmaktadır. Önemli olan köpeğinizin ağız büyüklüğüne uygun olanı ve sizin köpeğinizin dişini hangisiyle daha rahat fırçalayabileceğinizdir.

Özellikle köpekler için üretilmiş olan diş fırçaları daha küçük, çok yumuşak ve daha farklı şekildedir. Parmak diş fırçasını kullanırsanız, diş fırçasını parmağınıza takın ve hiçbir şekilde elinizi köpeğinizin dişine temas etmeksizin fırçalayın. Birçok köpek sahibi bu diş fırçasının kullanımını daha rahat bulmaktadır. Bazı köpekler için ise, diş fırçalamaya süngerlerle başlamak daha kolay ve size daha yardımcı olacaktır. Bunlar hem diş fırçalarından daha yumuşaktır.

Köpeğiniz için diş macununu ve diş fırçasını her pet market de kolayca bulabilirsiniz.

Nereden Başlamalısınız

Öncelikle diş fırçalama sizin ve köpeğiniz için bir eğlence olmalıdır. Neşeli olun ve diş fırçalama öğrenme süreci için aceleci davranmayın, yavaşça ve siz de zevk alarak bunu yapın. Köpeğinizi diş fırçalamak için çok fazla rehin almayın. Diş fırçalama işlemi için geçen süre kısa ve pozitif olmalıdır. Diş fırçalarken köpeğinizi övdüğünüze emin olun. Ayrıca kendi sırtınızı da sıvazlayın! Köpeğiniz için harika bir şey yapıyorsunuz.
 
İlk olarak, köpeğinizin diş fırçasının tadına bakmasına izin verin. Köpek diş macunlarında kümes hayvanları gibi köpeğinizin seveceği tadlar vardır. Bu nedenle köpeğiniz diş macununu sevecektir. Köpeğiniz bu arada parmaklarınızıda yalarsa izin verin ve diş macununu tattığında onu övün, aferin kızıma / oğluma vb. ve onu ödüllendirin. Ama köpeğiniz diş macununu sevmediyse, başka tat da bir diş macunu denemelisiniz. Bu ilk aşama için bir kaç gün gerekli. Bir kaç gün köpeğinizin diş macununu tattırın ve sevdiğine emin olun.
Bi sonraki adım, köpeğinizin rahat hissedeceği bir yere geçin. Parmağınızın ucuna az miktarda diş macunu koyun ve yumuşak bir şekilde köpeğinizin ön dişlerine sürün. Ön dişler sizin süreceğiniz en kolay dişlerdir ve pratik kazanmanızı sağlayacaktır. Bunu yaparken köpeğinizi övdüğünüzden emin olun ve onu oyun topu ya da sevdiği bir şey ile mutlaka ödüllendirin.
Köpeğiniz diş macununa alıştıktan sonra dişlerini fırçalamak için diş fırçası ya da süngeri rutin olarak kullanabilirsiniz. Köpeğinizin bu maddelere sürekli olarak alışması gerekmektedir, özellikle de fırçada ki kıllara alışması zaman alabilir. Bunun için, köpeğinizin diş fırçası üzerindeki macunu yalamasına izin verin, böylece diş fırçasının yüzeyinede alışacaktır. Diş macununu yaladıktan sonra ödüllendirmelisiniz, onun gerçekten sevdiği bir oyuncak ya da mama vermelisiniz. 1 hafta boyunca bu uygulamayı sürdürün.
 
Ve bu 1 hafta sonunda köpeğiniz diş macunu ve diş fırçasına alışmış olur. Ağzında bu maddeler ona yabancı değildir, artık!

Şimdi ki adım ise dişlerini fırçalamaktır. Köpeğinizle mutlu bir ses tonuyla konuşarak ve onu ödüllendirerek bu süreci sonlandırmalısınız. Nazikçe diş fırçasını arkaya ve öne doğru hareket ettirin. Dişlerin iç kısmını fırçalamanız gerekmez. Dilin ağız içerisindeki hareketi, iç yüzeyin plagdan korumasını sağlayacaktır. Köpeğinizi ödüllendirdiğinizden emin olun ve ona sevdiği bir oyuncağı vererek, güzel bir sözle fırçalamayı sonlandırın.

Köpeğiniz birkaç dişinin fırçalanmasını kabul ettikten sonra, yavaşça fırçalanacak diş sayısını artırın. Tekrar, sanki bir oyun gibi, siz ve köpeğiniz için bir eğlence şeklinde dişlerini fırçalayın.
 
Köpek Sagligi
Genel köpek sağlığı onun sağlığı için olmazsa olmazlar
Köpeklerde Dis Sagligi
Köpeklerde diş sağlığı ihmale gelmez; nasıl yapılmadı
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yollari
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yolları
Köpeklerde tüy bakimi
Köpeklerde tüy bakımı, havalı tüylere sahip olmanın yolları
Köpeklerde banyo nasil olmali
Köpeklerde banyo nasıl olmalı, ne kadar sıklıkta banyo yaptırılmalı
Köpeginiz araba yolculuklarinda rahatsizmi oluyor, midesimi bulaniyor
Köpeğiniz araba yolculuklarında rahatsız mı oluyor, ne yapmalı
Aşı Programı
Dogru zamanda dogru asi için programa gözatin.
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media