Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Sağlık, Sıhhat Köşesi

geri dön  

Köpeklerde kene ve parazitlerden kurtulma yolları

Köpeğinizi düzenli olarak taramanız onu pirelerden korumanıza yardımcı olur.

Köpeğinizin piresi yoksa, doğal pire uzaklaştırıcı şampuanlarla yıkamalısınız. Eğer köpeğiniz pirelendiyse, onu pireden koruma amaçlı yapılmış şampuanlarla yıkamalı ve pirelerden koruma amaçlı yapılmış olan taraklarla taramalısınız. Her bir tarayıştan sonra, tarağı sabunlu suya batırın. Tarağın dişleri pireleri kapana kıstıracaktır. Nemli bölgelerde pirelerin gelişmesi ve çoğalması hızlanır. Aloe Vera yağları ya da Çay Yağının suyla karıştırılarak köpeğinizin tüylerine sürmenizde, pire kontrolünde etkilidir

Pire Püskürtücüler Kullanın.

Pirelerden korumak için birçok ilaçlar; damlalar ve pudralar bulunmaktadır. Pire kontrolünde kullanacağınız damlalar köpeğinizin cildine de zarar verebilir. Bunun için ilk olarak, yumuşak bir ilaç kullanmak eğer pireler kontrol altına alınamaz ve onlardan köpeğinizi kurtaramazsanız daha güçlü bir ilaç kullanmalısınız. Doğal pire uzaklaştırıcı Pudraları kullanabilirsiniz. Ayrıca, tasmasına esanslı yağlardan sürmenizde etkili olacaktır. Sedir ağacı, çay ağacı, lavanta veya sitronella yağlarının pire kovmada etkilidir.


Köpeğinizi Sağlıklı Gıdalarla Besleyin.

Pireler zayıf, korumasız canlıları sever, tıpkı bağışıklık sistemi güçsüz olan yavru köpekler gibi. Bir çok insan çiğ gıdaların, köpekler için en iyisi olduğunu düşünür. Çünkü; onların biyolojileri için doğal olduğu kanısındadırlar. Bu ayrı bir tartışma konusudur. Eğer, siz köpek mamasıyla beslemeyi yeğliyorsanız, öncelikle dikkat etmeniz gereken mamanın birinci bileşeninin et olmasına dikkat edin ve içeriğinde çok fazla kimyasal ve renklendirici olanlardan kaçının. Özellikle, pire sezonlarında mamasının içeriğinde sarımsak ya da bira mayası olanlar tercih edin. Çünkü; bu tadlar pirelerin köpeğinizden uzaklaşmasını sağlar. Tabi her zaman veterinerinize danışın, çok fazla toksik olabilir, veterineriniz uygun olan miktarı ayarlayacaktı.

Yukarıdakilere ek olarak yapmanız gerekenler, Pire tasmaları;

Son zamanlarda pire koruyucuların tehlikeli olduğu çok fazla konuşulmaktadır. Pire kovucuların içeriğinde çok fazla toksik vardır ve bu toksikler kaçınılmaz olarak köpeğinizin cildine, sizin cildinize ve köpeğinizle temas kuran diğerlerine zarar verebilir. Pire tasmaları onları uzaklaştırmak için en etkili yoldur. Bu tasmalar özellikle boyun bölgesinde etkilidir. Tabi toksikleri köpeğinizin her yerine tatbik edebiliyorsunuz. Frontline ve Advantage her ikiside pire kontrolünde etkili ürünlerdir. Bu ürünler tatbik edildikten bir kaç dakika sonra pire ısırmasını sonlandırrı ve yetişkin pireleri, yumurtaları ve kurtçukları bir iki saat içinde öldürür. Ayrıca Sentinel ve Capstar ilaçları pireleri kontrol altına almanıza yardım eder. Sentinel, aylık olarak uygulanır, Capstar ise günlük olarak verilir.

Yavru Köpeklerde Pirelere Karşı Yapılması Gerekenler:

Yapmanız gereken ilk şey mutlaka veterinerinize gitmek olacaktır. Çünkü; kullanacağınız pire öldürücü etkisi güçlü olabilir ve yavru köpeğinizi zehirleyebilir. Çok basit önlemlerle pireler kontrol altına alınabilir, çok kuvvetli ilaçlar yavru köpeğinize zarar verecektir. Hem köpeğinizin veterinerini küçük yaşta tanıması önemlidir.
 
Köpek Sagligi
Genel köpek sağlığı onun sağlığı için olmazsa olmazlar
Köpeklerde Dis Sagligi
Köpeklerde diş sağlığı ihmale gelmez; nasıl yapılmadı
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yollari
Köpeklerde kene ve parazitten korunma yolları
Köpeklerde tüy bakimi
Köpeklerde tüy bakımı, havalı tüylere sahip olmanın yolları
Köpeklerde banyo nasil olmali
Köpeklerde banyo nasıl olmalı, ne kadar sıklıkta banyo yaptırılmalı
Köpeginiz araba yolculuklarinda rahatsizmi oluyor, midesimi bulaniyor
Köpeğiniz araba yolculuklarında rahatsız mı oluyor, ne yapmalı
Aşı Programı
Dogru zamanda dogru asi için programa gözatin.
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media