Köpek Modasi
Anasayfa Köpek Modası Ürünlerimiz Köpek Sağlığı Okuma Odası Röportajlar Kültür & Sanat Eğlence Basında Biz Destek
Köpek Modası

KÖPEK MODASI

 
Köpek modası nedir, nasıl takip edilir
Köpeğime kıyafet giydirmeli miyim
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları
Nasıl havalı köpek olunur?
 
Yeni moda ürünler

Köpek yağmurlukları, Köpek montları,
Köpek trikoları
, artık burada!...
Tüm modellerimiz için tıklayın!..

 
Yeni çıkanlar
 

Köpek Montu

SiBiRYa
95,00 TL
 

Köpek Kıyafeti

KoLeJLi
74,00 TL
 
 

Kısayol

 

İlk Gün

geri dön  
,
  Köpek beslemek için 10 neden
  Köpek ayakkabı giyer mi?
  Köpeğiniz ve sizin için oyunlar
  Yavru köpeğinizin evde ilk günü
Yavru köpeğinizin evde ilk günü
Yavru köpeğinizin evde ilk günü

Yeni almış olduğunuz köğeğinizle mümkün olduğunca çok fiziksel temas kurun.

Eve varana kadar yavru köpeğinize hiçbirşey yedirmeyin, atıştırmalar dahil.
Eğer uzun bir yoldan geliyorsanız, her 2 saatde bir durun köpeğinizi serberst bırakın.
Eğer yolcuğunuz 5 saatden uzunsa her 2 saatde bir durun ve her 2 saatde bir su verin.

Eve varınca, evin sakin olmasına dikkat edin ya da köpeğinizi evin sakin köşesine götürün, arabadan köpeğinizi tasması takılı bir şekilde çıkarın.

Köpeğinizin kulubesini evin hangi köşesine koyacaksanız (mutfak, banyo, vs) o alanı geçici olarak halısını kaldırın ve köpeğin kulubesine mümkün olan en kısa zamanda mamasını koyun. Ve yeterince suyu, kulübesini dışında onun istediği bir yere koyun.

Yemek yemeği ve su içmesi bitirdikten sonra, köpeğinizi tekrar dışarıya çıkarın ve rahatlamasına izin verin.

Köpeğiniz dışarda rahatlayıp, kendine geldikten sonra yavrunuzun tekrar evinizi keşfetmesine izin verin. Tabi ki evinizde ona ait olan yer de ve sizin kontrolünüz altında! Eğer köpeğiniz ev içinde hala stresli ve rahatlamış gözükmüyorsa, onun stresinin geçmesi için, köpeğiniz kendini iyi hissedene kadar her 20 dakka da bir dışarı çıkarın.

Eğer, yolculuğunuz 1 günden daha uzun sürecekse ve 1 geceyi otelde geçirmeniz gerekliyse, otele varınca, ilk önce köpeğinizi kendi sandığı içine yemeğini koyun ve sandığının dışına suyunu koyun. Ve gece yatarken, yavru köpeğinizin, otelde sandığının içerisinde size yakın bir yer de yatmasına izin verin. Böylece bütün gece boyunca sizin nefesinizi duyabilecektir. Köpeğinizin geceboyunca arabanın içinde yatmasına izin vermeniz onun gece boyunca ağlamamasını sağlayacak ve uzun gece boyunca bütün negatif etkilerin olmasının önüne geçecektir.

İlk İzlenim

Yavru köpeğinize kesinlikle sizin ona zarar vermeyeceğinizi kanıtlamanız gerekir. Bunun kanıtlamanın tek bir doğru yolu vardır, bu da zaman alacaktır. Yavru köpeğinizin güvenini, dakika dakika, her saat, sürekli olarak kazanacaksınız.

Yavru köpeğinize yardım etmenin en iyi yolu, ona çevresini ve yeni ailesini tanıması ve endişesinin üstesinden gelebilmesi için tecrübe kazanmasına izin vermenizdir. Bizler gözlerimizle etrafımız tanıyıp, hatırlarız. Köpekler bizlerden farklı olarak, burunları, kulakları, ağızları ile etrafı keşfederler ve koklayarak, dinleyerek bir şeyin yenilebilir olup olmadığını anlarlar.

Ona keşfetmesi için çok fazla şans vermelisiniz, koklamalı ve sizin gözetiminizde oynamalı tabi ki o oyun oynamak istediğinde oynayın ve dinlenmek istediğinde aile üyelerinden kimsenin onu rahatsız etmemesi gerekir.

Yavru köpeğinizin evde ilk günü
 
Yavru köpeğinizle aranızda mesafe bırakın ve size gelmesi için zorlamayın, böylece yavru köpeğiniz sizin yanınıza gelmeyi öğrenecektir. Birkaç gün sonra evinizdeki yeni olan kokulara ve seslere alışmış olacak ve kavramış olacaktır.

Yavru köpeğinize ilk intiba, onun için en derin, en uzun ve kalıcı olan olacaktır. Yavru köpeğiniz üzerinde olabildiğince çok pozitif etki bıraktığınızdan emin olun. Eve geldiğinizde mümkün olan en kısa zamanda onun yemeğini verin. Yemeğini kulübesine ya da sandığının içine, suyunu da dışarısına koyun. Ve yatma saatinden 2 saat öncesine kadar suyunu yanında tutun.

Yemeğini yedikten 15 dakika sonra ona rahatlaması için zaman verin. Sabah uyandığı zaman doğruca onu dışarı çıkarın. Bunun için sandığının kapısını açmadan önce sizin giyinip hazırlanmış olmanız gerekir.

Yavru Köpeğinizin midesini Yavru Köpek Mamasıyla Perişan Etmeyin

Yavru köpeğinizin evde ilk günü

Son araştırmalar, yavru köpek mamalarının içeriğinin yavrular için çok zengin olduğunu ve kalsiyum miktarının artırılmış olduğunu göstermekterir.

En iyi yavru köpek mamaları %22 ile %26 Protein içermektedir. Bu da yetişkin köpeklerin kuru mamalarının içeriğindeki kadardır. %26 Protein ve %9 Yağ oranından fazlası cilt ve obesite problemine yol açmaktadır. İlk başlangıç olarak, günlük 2 ila 3 kulplu bardak kadar kuru mamayla beslemelisiniz.

2-3 AYLIK yavru köpeğinizi günde 3 KEZ
3-4 AYLIK yavru köpeğinizi günde 2 KEZ
4-5 AYLIK yavru köpeğinizi günde 1 KEZ beslemelisiniz.
Köpeğinizin yemek kabını köpeğiniz ileriye doğru yürüdüğü zaman hemen alın, kabının içinde ne kadar yemek kaldığına bakmayın ve diğer yemek vaktine kadar asla yemek vermeyin.

Köpeğinizin yemeğini ayarlamak için köpeğinizin dışkısına bakın. Eğer yumuşaksa, çok beslediğinizi, sertçe yeterince beslediğinizi gösterir.

Köpeğinize Bir İyilik Yapın Ve Onu Aşırı Beslemeyin

Obezite kalça yapısında bozukluklara ve diğer hastalıklara yol açar ve yavru köpeğinizin ömrünü kısaltır. Köpeğiniz için en iyi durum bir ya da iki kaburga kemiğinin gözükmesidir. Eğer hiç bir kaburga kemiği görünür durumda değilse ya da çok yazıf ve bütün kaburga kemikleri gözükür durumda ise beslenme problemi yaşıyor demektir. Yavru köpeklerinizin tüyleri uzunsa, parmaklarınızın uçlarını köpek yavrunuzun sırtında gezdirin eğer küçük çıkıntılar hissediyorsanız, kilosu iyidir. Ama herhangi bir çıkıntısı yoksa o zaman fazla kilolu demektir.

Eksiksiz ve tam dengelenmiş bir köpek maması yoktur. Günümüzün köpek mamalarının içerisinde bir çok bileşen bulunamamış ve eksiktir. Köpeğinizi dengesiz diyetlerden korumak için iki farklı mamayı karıştırın ve birinde daha kaliteli besinler ve diğerinde daha az kaliteli lifli gıdalar olsun. Böylece köpeğinizin mamasını değiştirdiğinde ve farklı marka bir köpek maması yedirdiğinizde zorluk çekmeyeceksiniz. Köpek mamasını değiştirmeniz ve mamaları karıştırmanız, yavru köpeklerinizin tüylerinin parlamasını garanti eder.

Bu arada masada kalan yemekler yavru köpekleriniz için mükemmel ek yemek takviyesi olacaktır. Ayrıca çeşitlilik eklemeniz ve bazı doğal bileşenleri alması, daha da önemlisi siz ve yavru köpeğiniz arasında olumlu etkileşim sağlayacaktır. Çünkü; onun için Alfa’nın ( sahibinin) yediği yemekten yemesi bir ayrıcalıktır. Ama günde bir kupa bardağından fazla yani normal yediği yemeğin %25’ni geçmeyecek şekilde, yediğiniz yemekten vermelisiniz. Ve sofradan kalan yemeğinizi kuru mamasıyla karıştırarak vermelisiniz. Ancak; tavuğun göğüs ya da bacak kemiklerini asla vermeyiniz.
Siz de köpeğinizin evdeki ilk günü ile ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşın
 
Etiketler: Köpek, köpekler, köpek modası, köpek kıyafetleri, köpek yağmurluğu, köpek montu, köpek montları, köpek trikoları, köpek oyunları, köpek sağlığı, köpek eğitimi, köpek isimleri
Copyright © 2010 Köpek Modası. Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım: Web Tasarım: Grapixel
Köpek Modası
Dogy Dog Ürünleri
Bilgi Bankası
Eğlence
Destek
Köpek Modası Nedir Köpek Yağmurluklari
Köpek Sağlığı
Köpek İsimleri
Ödeme Seçenekleri
Köpeğime Kıyafet Giydirmeli miyim? Köpek Montları
Okuma Odası
Köpek Oyunları Teslimat
Köpeğime kıyafet giydirmenin avantajları Köpek Trikolarıi   Köpek Astrolojisi İade ve Değişim
Nasıl havalı köpek olunur       Sık Sorulan Sorular
Detaylı Bilgi ve Yardım için 0216 360 70 30
E-posta göndermek için lütfen tıklayınız
www.kopekmodasi.com
 
Sitemizdeki Köpek yağmurlukları, Köpek Montları, Köpek trikolari ile ilgili yazili ve görsel materyallerin izin alinmadan kullanılması durumunda cezai işlem uygulanacaktır. Ürünlerimizin tamamı orjinaldir.
 
Web tasarım: Grapixel New Media